Murtaza (2017) Full HD Film İzle | Filmozu | Türkçe Dublaj Altyazılı Full HD Film İzle | Filmozu | Türkçe Dublaj Altyazılı Full HD Film İzle
Sitemizde şuan toplam 2093 film bulunmaktadır.

Murtaza (2017) Full HD Film İzle

0


22.372
FILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
Murtaza (2017) Full HD Film İzle

Filmin Konusu : Sabure ve Murtaza isimli karı koca evlatlarından ayrı memleketlerinde bi başlarına yaşamaktadırlar. Sabure uzun zaman önce görme yetisini kaybederek dünyanın karanlığına hapsolmuştur. Hal böyle iken Murtaza’da eşinin boş bakan gözlerine göz, onu üzmemek için de elinden gelen bütün gayreti sergilemektedir. Dünya üzerinde ki sıradan birbirine benzeyen yeni bir güne uyanan Murtaza ve Sabure çifti gözlerini açtıklarında bilmiyorlardı ki o gün alacakları haber ile yürekleri de körelecekti. İçine doğmuş misali Murtaza o gün çocuklarından haber almak için kasabaya kadar gider. Sebebi ise köyünde telefonun bulunmamasıdır. Kasaba da bakkalın telefonunu kullanır. Kızının numarasını çevirdiğinde hattın karşı tarafından acı haber gelir. Kızınız vefat etti. Bu haberin şoku ile apar topar İstanbul’un yolunu tutar Murtaza. Eşine belli etmeden ve haber vermeden kızının naaşını toprağın altına yatırarak kızına son defa babalık vazifesini yerine getirir. Ama bu acı çok büyük. Bu acı katlanılması çok güç. Hayır hayır katlanılamaz bir acı bu. Bu acının bir tarifi yoktur. Bu bu bu… Köyüne dönen Murtaza, Sabure’ye bunu nasıl söyleyecekti ? Yol boyunca bunu düşündü durdu. Söylemeliydi. Sabure’nin bilmesi gerekir. Ana yüreği bu, hisseder. Kılı kırk yararak nihai kararını verir Murtaza. Sabure’ye bunu söylemeyecektir. Ondan saklayacaktır. Çünkü Saburesinin bu acıyı kaldırabileceğini düşünmemektedir. Bu onu kahredecektir. Hal böyle iken böyle. Murtaza durumu gizli tutar. Ama Sabure bu. Anadır. Bir rivayete göre anaların yürekleri evlatlarına bir şey olduğunda hissedermiş. Sabure’de Murtaza’da ki farklılığı hisseder. Kızına bir şey olduğunu anlar. Anlar ama aklından geçeni kabullenememektedir. Yo yo yoo bu olamaz derken akla gelen başa gelir misali hissiyatı yüreği bunu hisseder. Bir yıldız kaymıştır. Her ne kadar göremesede biliyordur. Günler ilerledikçe zaman geçtikçe Sabure içten içe çökmeye başlar. İçine kapanmaya başlar. Acı ve elem onu baştan aşağıya sarmıştır. Asıl karanlık onu şimdi çekmeye başlamıştır. Bakalım film nasıl ve ne şekilde sonlanacak.

Keyifli seyirler diler filmozu2.org

Film Hakkında Bilgiler

Filmin Türü : Dram
Filmin Yapımı : 2017 – Türkiye
Filmin Süresi : 01 Saat 33 Dakika
Filmin Senaristi : Özgür Sevimli
Filmin Yönetmeni : Özgür Sevimli
Filmin IMDB Puanı : 5.7
Filmin Vizyon Tarihi : 11 Mayıs 2018
Filmin Başrol Oyuncuları : Cezmi Baskın, Meral Çetinkaya, Mine Teber, İncinur Daşdemir, Bülent Düzgünoğlu, Kadir Çermik
Filmin Orjinal (Diğer) Adı : Murtaza

Tür: 2017 Filmleri, Dram Filmleri, Türk Filmleri, Yerli Film İzle

Yapım: 2017 - Türkiye

IMDB Puanı: 5.7

Yönetmen: Özgür Sevimli

Oyuncular: Cezmi Baskın, Meral Çetinkaya, Mine Teber, İncinur Daşdemir, Bülent Düzgünoğlu, Kadir Çermik

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

“Murtaza (2017) Full HD Film İzle” filminde 2 Yorum bulunuyor.
  1. derya - 2 sene önce demiş ki:

    filmin afişi ile film farklı Murtaza yazıyor yolculuk oynuyor lütfen doğru afiş koyun insanları kandırmayın

  2. kayahanim25 - 2 sene önce demiş ki:

    Murtaza filmi güzeldi. Derinlerinde manası olan, abuk sabuk olmayan, kaliteli bir sinema filmi çekmeyi başarabilmişler. İzlemesi güzeldi.