Miraciyye Saklı Miras (2018) Full HD Film İzle | Filmozu | Türkçe Dublaj Altyazılı Full HD Film İzle | Filmozu | Türkçe Dublaj Altyazılı Full HD Film İzle
Sitemizde şuan toplam 2159 film bulunmaktadır.

Miraciyye Saklı Miras (2018) Full HD Film İzle

0
( Yüksek Kalite ) Tek Parça Mail.Ru FragmanYorum yap


7.088
FILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
Miraciyye Saklı Miras (2018) Full HD Film İzle

Filmin Konusu : 18. yüzyılın başlarında vefat eden büyük bestekâr Nâyî Osman Dede’nin kaleme aldığı ve bestelediği Mirâciyye, Türk müziğinin başyapıtlarından birisi kabul edilir. Kurmaca Film, Raci’nin çocukluk, gençlik ve orta yaş dönemleri üzerinden dört ayrı hikâyeyle saklı miras Mirâciyye’nin peşine düşme serüvenini konu edinir. Birinci hikâyede küçük Raci ve arkadaşları, Anadolu’da bir köy evinde Fatma Teyzenin dilinden Mirac mucizesini dinlerler. İkinci hikâyede yirmili yaşlarda bir konservatuvar öğrencisi olan Raci’nin sema meşk etme serüvenine şahitlik ederiz. Üçüncü hikâyede Mirâciyye’nin kayıp bestesinin peşine düşmüş kırklı yaşlardaki musikişinas Raci’yi izleriz. Mirâciyye meşk serüveninin dünden bugüne bir özetini sunan dördüncü hikâyenin mekânı, Mirâciyye geleneğinin elli yılı aşkın bir zamandan beri sürdürüldüğü Nûmâniye Dergâhı’dır. Bu hikâyenin anlatıcısı, çocukluğundan beri Mirâciyye meşklerinin ve Nûmâniye Dergâhı’nın içinde bulunan ve bugün Mirâciyye icralarını özel gayretiyle sürdüren şahsiyetlerden Mehmed Safiyüddîn Erhan Efendi’dir. Yine bir Mirac kandili günü Nûmâniye Dergâhı’nda Mirâciyye icra edilir. Raci ve küçük kızı da meşkin dinleyicileri arasındadır.

“Mirâciyye’yi dinledin mi?”
Bu soruyla başlayan yolculukta perdeleri aralamaya devam ediyoruz. Araştırma, ön hazırlık, çekim ve post-prodüksiyon aşamalarını sona erdirdik.
Nûmâniye Dergâh’nın zeminine yerleştirdiğimiz filmi dört hikâye üzerine kurduk.
Birinci hikâye ile film bizi Anadolu’da bir köy evine götürüyor. Üç küçük çocuk -biri başkarakterimiz Raci- bir meczup ve Fatma Teyze. Fatma Teyze bize eserin oluşma nedeni Mirac’ı anlatıyor.
İkinci hikâyede Raci, Kadri Dede ile meşk yolculuğunda Nayî Osman Dede’yi, Mirâciyye’yi nasıl yazdığını dinliyor ve İstanbul’da Mirâciyye’nin dokunduğu mekânlara yolculuk ediyor.
Üçüncü hikâyede Raci artık bir müzisyen ve günümüzde eserin korunduğu en önemli şehir Bursa’da Mirâciyye’yi özellikle de kayıp bahir Nevâ’yı arıyor.
Ve artık dördüncü hikâye ile “Mirâciyye’yi dinledin mi?” sorusunun sorulabilmesinin sebebi Safiyüddin Erhan’ın yanına gidiyoruz. Safiyüddin Erhan’ın şahsi gayretlerinin neticesi bugün dinleyebildiğimiz icralar ve Mirac-ı Nebî ile ziynetlenmiş bir mekân; Bursa’da Nûmâniye Dergâhı.

Asırlar önce bir kandil gecesi Üsküdar Nasuhi Dergâh’ında başlayan Mirâciyye geleneği, bu film ile yeniden hayatımıza giriyor.

Keyifli seyirler diler filmozu2.org

Film Hakkında Bilgiler

Filmin Türü : Belgesel
Filmin Yapımı : 2017 – Türkiye
Filmin Süresi : –
Filmin Senaristi : Ayşe PAY, Murat PAY, Alper BOZKURT
Filmin Yönetmeni : Murat PAY
Filmin IMDB Puanı : –
Filmin Vizyon Tarihi : 12 Nisan 2018
Filmin Başrol Oyuncuları : Suna SANCAKTAR, Doğukan ATAR, Irmak DOĞAN, Kaan KARANCI, Eda ŞAHİN, Ahmet TAŞDEMİR, Sercan GÜLBAHAR, Ahmed SAKA, Ergül Miray ŞAHİN, Bora KARAASLAN, Safa HAYRETTİN BALCI, Mustafa Kemal İRDİREN, Bekir YERENER, Aydın YAĞLICI, Akın ÇAKMUT, Şerif ÖZDEN, Mehmet UYGUN, Ünal ASİL, Yakup EKİNCİ, Serkant DERVİŞOĞLU, Burhan KESKİN, Onur BULUN, Kürsiye ÜSTBAY
Filmin Orjinal (Diğer) Adı : Miraciyye Saklı Miras

Tür: 2017 Filmleri, 2018 Filmleri, Belgesel Filmleri, Türk Filmleri, Yerli Film İzle

Yapım: 2017 - Türkiye

IMDB Puanı: -

Yönetmen: Murat PAY

Oyuncular: Suna SANCAKTAR, Doğukan ATAR, Irmak DOĞAN, Kaan KARANCI, Eda ŞAHİN, Ahmet TAŞDEMİR, Sercan GÜLBAHAR, Ahmed SAKA, Ergül Miray ŞAHİN, Bora KARAASLAN, Safa HAYRETTİN BALCI, Mustafa Kemal İRDİREN, Bekir YERENER, Aydın YAĞLICI, Akın ÇAKMUT, Şerif ÖZDEN, Mehmet UYGUN, Ünal ASİL, Yakup EKİNCİ, Serkant DERVİŞOĞLU, Burhan KESKİN, Onur BULUN, Kürsiye ÜSTBAY

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

“Miraciyye Saklı Miras (2018) Full HD Film İzle” filminde 1 Yorum bulunuyor.
  1. şyma - 1 sene önce demiş ki:

    Miraciyye olarak izlemeye başladım ama Saklambaç diye bir film yüklenmiş. Hata var.