Boerue Türk Şamanik Bilim Kurgu Animasyon Dizisi İzle | Filmozu | Türkçe Dublaj Altyazılı Full HD Film İzle | Filmozu | Türkçe Dublaj Altyazılı Full HD Film İzle
Sitemizde şuan toplam 2153 film bulunmaktadır.

Boerue Türk Şamanik Bilim Kurgu Animasyon Dizisi İzle

1
( Yüksek Kalite ) Tanıtım 1 Tanıtım 2 Biz Türkler'de ŞamanizmYorum yap


11.055
FILM BILGILERI 4 sene önce eklendi
Boerue Türk Şamanik Bilim Kurgu Animasyon Dizisi İzle

Filmin Konusu : Eski Türkçe’de kurt anlamına gelen “Börü” aynı zamanda toplumun kaderini değiştirebilecek güçteki liderlere verilen bir sıfattır.
Bir animasyon serisi olarak Börü, din-sanat ve bilim kavramlarının birlikteliğini sorgular; aynı zamanda bilginin kime ait olduğu ve bilim etiğinin sınırlarını konu alır.
Kuzey Hanlığı bilime son derece önem vermektedir. Savaş Hanlığın sınırlarına dayandığında ise, gerileme dönemine girmemek için Han ve Hanım çok hızlı sonuç almalarını sağlayacak kimyasal – biyolojik ekstrem silahlar kullanmak isterler. Şamanlar; uzun zaman önce, bilim adamlarına sırtlarını çevirmişlerdir çünkü bilim doğa kurallarını ihlal ederek ilerlemesini sürdürmüş ve dünyada bir dengesizliğin oluşmasına neden olmuştur.
Han ve Hanım, bilimadamlarını savaşa çağırdığında; şamanlar, doğanın kurallarını ihlal eden bilim adamlarıyla mı yoksa savaşı sonlandırmak için vahşi çözümler arayan devlet yönetimiyle mi beraber olacaktır?
Belki de yeni bir Börü, farklı değerleri olan bu toplulukları uzlaştırmayı başarır?
Olympos’a gittiniz, Ra’yı gördünüz, Thor’a aşıksınız, karma gerçekleşti ve Nirvana’ya erdiniz.
Ama Dünya’nın en kadimlerinden olan Türk – Moğol mitolojisine dair hiçbir şey izlemediniz, görmediniz.
Orta Asya’nın bozkır kültürüne dayalı, Animalizm, Şamanizm ve Tengrizim dolu bir evren; burada tıpkı gök tanrının kendisi gibi ağaçlar, mağaralar ve nehirler de birer tanrı; hatta ölüyse dedeniz de bir tanrı…
Ağaç kesmenin adam öldürmekten daha büyük suç sayıldığı,
Hastayken ve evlenirken, doğarken ve ölürken yanınızdan asla bir şamanı ayıramayacağınız,
Avınızın bir kısmını diğer hayvanlara pay olarak bırakmazsanız geceleri rahat uyuyamayacağınız,
Daha önce hiç anlatılmamış bir dünya…
Kimya akademisi tarihinin en genç element avcısı Duman, bir an önce element koleksiyonunu tamamlayıp hayranı olduğu Opaz Bey’in öğrencisi olmak ister. Bunun haricinde hiçbir şeyi umursamıyordur, ne şamanları, ne savaşı ne de gerçekle hayali ayırmasını engelleyen hastalığını.
Duman’ın yolu, hala bir şaman çırağı olan Bars ile kesişir. Bars gibi bilimsel temeli olmayan biriyle vakit geçirmeyi anlamsız bulsa da Bars’ın kül ayısı Koza’ya ihtiyacı olduğu için yolculuğa beraber devam etmeyi göze alır.
Bars’ın, maden keşiflerini yavaşlattığı yetmezmiş gibi bir de Astronomi Akademisi’nin gizli görevi nedeniyle Element Avcılarının yanına gönderilen Astronom Pamir ekibe dahil olur.
Daha önce yapılmamış harika bir animasyon serisi yapmak için, beş genç sanatçı olarak yola çıktık; kampanya süresi boyunca gerçekleştirilen her şeyi bizi destekleyen gönüllüler ile yaptık ( zaten verebilecek paramız da yoktu smile ifade simgesi )Büyük bir birlikteliğin sonucu olarak dün gece itibariyle çok güzel bir başarı elde ettik. Türkiye başta olmak üzere, dünyanın dört bir yanından (Kazakistan’dan Kanada’ya, Suudi Arabistan’dan Singapur’a, Meksika’dan Danimarka’ya) gelen destekler bu hedefi gerçekleştirmemizde bize yardımcı oldu. Kickstarter sitesinden alacağımız miktarla hayalimizdeki ve bir çok kişinin hayalindeki bu projeyi hayata geçirmek yolundaki ilk adımı sonunda atabileceğiz. Şu anki önceliğimiz bağışlarınızın karşılığında söz verdiğimiz hediyeleri sağ salim ulaştırabilmek, büyük macera ise sonrasında başlayacak. smile ifade simgesi
İlk bölümlerini yıl sonuna doğru sunabilmeyi umduğumuz bu maceranın ilk adımı, senaryomuzu Türkoloji ve Halk Bilimi hocalarının danışmanlığıyla zenginleştirmek ve küçük ailemizi kaliteden ödün vermeden genişletmek olacak. Konsept, storyboard, arkaplan ve renklendirme çalışmalarına usta ses ve tiyatro sanatçılarının sesleriyle can vereceğiz; sonrasında ise -ulusal ve uluslararası animasyon şirketlerinin de desteğiyle- hepimizin merakla beklediği kaliteli animasyon görüntüleri ortaya çıkacak.
Bu zorlu yolda karşımıza bir çok engel çıktı ve çıkacak; sizlerden aldığımız destek ve çocukluğumuzdan beri içimizde olan çizgi film aşkıyla bu engelleri bir bir aşacağımıza inanıyoruz.
Kickstarter sitesi aracılığıyla toplanan bağışların elimize geçmesi yaklaşık bir ayı bulacak; bizimle çalışmak ve bu proejenin parçası olmak isteyen arkadaşların başvurularını yakında almaya başlayacağız, ilerleyen zamanlarda bu konuyla ilgili ayrıntılı bir açıklama yapacağız. Başından beri desteğinize layık olmak için çok çalıştık ve çalışacağız; bağımsız kalmak için hep beraber çıktığımız bu keyifli ama bir o kadar da sancılı yolda süreçle ilgili elimizden geldiğince açık olacağız.
Şimdi bizim için daha çok çalışma zamanı !
Boerue, Şamanizm ve eski Orta Asya Türk kültüründeki tengricilik olgularını bir araya geldiği oldukça etkileyici bir animasyon. MayAna Creatives, epeydir bu animasyon için uğraşıyor. Yolun sonuna geldiler sayılır. Eski Türk kültürü deyince hemen at, avrat, silah geliyor aklınıza ama bu öyle değil. Duman’ın (ana karakter) element avcılığı konusunda en çok hayran olduğu kişi olan Opaz Bey’in öğrencisi olmak için çıktığı yolu konu alıyor. Bilgeliğin ve bilimin sınırlarını sorguladığı zorlu bir yol…
Türk mitolojisini, şahane çizgilerle sanatsal bir dünyada birleştiren Boerue’ye başarılar diliyoruz.

Keyifli seyirler diler filmozu2.org

Film Hakkında Bilgiler

Filmin Türü : Animasyon, Tarihi, Macera, Bilim Kurgu
Filmin Yapımı : 2016 – Türkiye
Filmin Süresi :
Filmin Senaristi :
Filmin Yönetmeni :
Filmin IMDB Puanı :
Filmin Vizyon Tarihi : Ekim – Kasım – Aralık 2016 (1. Sezon – 2. Sezon – 3. Sezon)
Filmin Başrol Oyuncuları :
Filmin Orjinal (Diğer) Adı : Boerue

Tür: Animasyon Filmleri, Bilim Kurgu Filmleri, Macera Filmleri, Tarihi Filmler, Türk Filmleri, Yerli Film İzle

Yapım: 2016 - Türkiye

IMDB Puanı: -

Yönetmen: -

Oyuncular: -

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?